Grudzień – najważniejszy miesiąc w turystyce; w Tajlandii panuje najlepsza pogoda, a prawie na całym świecie są ferie świąteczne. Temperatura powietrza ok. 30°C.

Tajlandia Centralna

Temperatury podobnie jak w listopadzie: ok. 28-30°C. Doskonała pora na wędrówki, ewentualnie grę w golfa. Tylko pokój w hotelu dobrze jest odpowiednio wcześnie zarezerwować – przed świętami na pewno będzie wielu gości.

Tajlandia Północna

Krótkie przelotne opady można traktować jak orzeźwiający prysznic. Temperatura od 15 do 28°C, ale w górach jest znacznie chłodniej.

Tajlandia Północno-Wschodnia (Isaan)

Pogoda idealna do zwiedzania kraju – temperatura ok. 26°C. To nic, że nie ma w Isaan lazurowego morza, plaży z palmami, ani gór porośniętych deszczowym lasem – są za to inne atrakcje, a przede wszystkim niezwykli ludzie, zachowujący od wieków swoją kulturę i obyczaje.

Tajlandia Południowa

Pełnia sezonu, korzystne dla Europejczyków warunki pogodowe. Temperatura ok. 31°C. Każda pora jest dobra na wizytę w Tajlandii, a decyzję o terminie należy podjąć według własnych upodobań.

Tajlandia Wschodnia

Kolejny miesiąc z pogodą idealną dla Europejczyków, temperatura 22-30°C. Przed świętami, jak zwykle, wzrośnie liczba turystów chcących powitać Nowy Rok pod palmami.

Tajlandia Zachodnia

Pogoda bez deszczu, przyjemnie ciepła: 22-32°C. Jedyna wada grudnia, to duży natłok turystów, którzy chcą spędzić święta Bożego Narodzenia i powitać Nowy Rok pod palmami.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności