Kwiecień – najgorętszy miesiąc w Tajlandii. Sucho i gorąco, i wszyscy czekają na deszcz. Jedyna mokra odmiana, to święto Songkran od 13.04. do 16.04. – tajlandzki Nowy Rok. W całym kraju odbywają się bitwy wodne. Temperatury wzrastają do ponad 40°C w cieniu.

Tajlandia Centralna

Lato w Bangkoku i w dolinie Chao Phraya, temperatura do 39°C. Od marca do maja trwa właśnie okres przejściowy między monsunem północno-wschodnim i południowo-zachodnim, który przyniesie wilgoć znad Oceanu Indyjskiego.

Tajlandia Północna

Zaczyna się pora gorąca. Temperatura dochodzi do 36°C. Wybierając się na wędrówkę trzeba brać pod uwagę własne możliwości – nawet dwudniowa wycieczka może być w tych warunkach ogromnym wyzwaniem.

Tajlandia Północno-Wschodnia (Isaan)

Temperatura powietrza sięga 40°C i wyżej. Zanotowany w prowincji Udon Thani rekord wynosi prawie cztery stopnie więcej. Słaba to pociecha.

Tajlandia Południowa

Okres przejściowy. Wiatr północno-wschodni zmienia kierunek na południowo-zachodni. W niektórych rejonach, pod koniec miesiąca, występują intensywne opady. Możliwe częste, ale krótkotrwałe burze. W kwietniu w Tajlandii odbywa się Festiwal Wody – Songkran.

Tajlandia Wschodnia

Nadal ciepło, 36°C, ale jeszcze przed porą deszczową. Druga co wielkości wyspa Tajlandii Koh Chang, to nie tylko wspaniałe plaże; na powierzchni ok. 30 km na 18 km można na przykład wędrować po górach, oglądać wodospady, albo kąpać się w rzekach.

Tajlandia Zachodnia

Temperatura dochodzi do 40°C. Woda, mimo że ma temperaturę 28°C, jest jednak chłodniejsza od powietrza.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności