Listopad – pierwszy miesiąc głównego sezonu w większości kurortów Tajlandii. Pora deszczowa się skończyła, a temperatura wynosi ok. 35°C. Bardzo dobra pora na pobyt w Tajlandii. Oczywiście gorąco i parno jest jak zawsze i wszędzie w Tajlandii.

Tajlandia Centralna

Wprawdzie temperatura nawet nocą nie spada poniżej 21°C, ale 31°C w dzień jest zupełnie do zniesienia. Woda w Zatoce ma nadal ok. 27°C.

Tajlandia Północna

Początek pory chłodnej, czyli tajlandzkiej „zimy”. Temperatura spada często do „zaledwie” 18°C. Dla Europejczyków najkorzystniejsze warunki pogodowe. Tajlandia Północno-Wschodnia (Isaan) Temperatura poniżej 30°C, bez opadów. Doskonała okazja, aby zwiedzić niektóre przynajmniej świątynie khmerskie z czasów świetności ich imperium.

Tajlandia Południowa

Okres przejściowy. Zmniejsza się ilość opadów. Bardzo dobra pora na podróż do Phuket, wieje świeża bryza, temperatura 24°C-32°C. Kwitną drzewa figowe, a w kurortach rosną ceny.

Tajlandia Wschodnia

Dużo słońca, temperatura ok. 28°C. Zaczyna się główny sezon turystyczny. Może zamiast popularnych kurortów wybrać np. Trat, albo Koh Kut? Chyba, że ktoś chce zostać siedmiomilionowym gościem roku w Pattaya.

Tajlandia Zachodnia

Przyjemna pogoda, temperatura 25-33°C, chłodniejsze noce. Woda ma ok. 26°C i jest idealna do kąpieli. Kto lubi niskie temperatury, nie powinien wybierać się do Tajlandii.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności