Styczeń – razem z grudniem jest najważniejszym miesiącem dla branży turystycznej. Panuje wtedy najlepsza pogoda w Tajlandii i wiele ludzi spędza tu resztki świątecznego urlopu. Temperatura powietrza jest rzędu 31-32°C.

Tajlandia Centralna

Temperatura powietrza w dzień ok. 28°C, w nocy spada do ok. 20°C, praktycznie bez opadów. Typowa „zima” w Centralnej Tajlandii wraz ze stolicą kraju – Bangkokiem. Warunki pogodowe idealne dla Europejczyków, tylko woda w Zatoce Tajlandzkiej ochłodziła się do 26°C.

Tajlandia Północna

Trwa pora chłodna. W dzień temperatura powietrza dochodzi tylko do 27°C. Dobra pora dla graczy w golfa.

Tajlandia Północno-Wschodnia (Isaan)

Trwająca od listopada chłodna pora, czyli tajlandzka zima, to najkorzystniejsze dla Europejczyków warunki pogodowe: temperatura powietrza w dzień ok. 26°C, a w nocy „zaledwie” 16°C. Można bez zmęczenia poświęcić się zwiedzaniu licznych w regionie Isaan zabytków dawnej kultury Tajów i Khmerów. Ten region był w latach ok. 500-1500 n.e. częścią potężnego państwa Khmerów.

Tajlandia Południowa

Pełnia sezonu turystycznego, najlepszy okres pogodowy dla Europejczyków. Średnie temperatury stycznia: 24°C-32°C. Opady mało prawdopodobne, chociaż możliwe. Wiatr z północnego-wschodu. Na Phuket można spotkać przelotne ptaki z całego regionu, ponieważ z drugiej strony Półwyspu Malajskiego występują w tym czasie silne opady.

Tajlandia Wschodnia

Temperatura powietrza tylko 28°C, słonecznie i sucho. Najlepsza pora na zwiedzanie wschodniego regionu Tajlandii – wszak nie samą plażą człowiek żyje.

Tajlandia Zachodnia

Jeden z miesięcy o pogodzie najbardziej korzystnej dla Europejczyków: temperatura powietrza tylko 28°C. Monsun północno-wschodni przynosi chłodniejsze powietrze.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności